Panel radiowy: Jak w prosty sposób uruchomić serwer radiowy i autodj

 

Aby rozpocząć nadawanie na żywo należy wykonać poniższe kroki

 

1 Krok

Tworzenie playlisty

autopilot 1. playlisty> 2. stwórz playliste>

 

 

 playlisty

 

 

 

rotacja ogólna> nazwa muzyka poranna>wybór czasu odgrywania playlisty >

( w przypadku tworzenia jednej playlisty nie trzeba wybierać czasu )

Przykład nazwa playlisty muzyka poranna

 

 

tworzenie playlisty

 

 

tytuł – Tutaj należy podać unikalną nazwę dla playlisty by móc ją rozróżnić od innych.

Status – Na razie lepiej zostawić to miejsce jako Włączony. Jeśli jednak chcielibyście nie mieć tej listy aktywnej bez jej kasowania to tutaj należy zmienić tę opcję na Wyłączona.

 

Tworzymy playlistę - typy playlist oraz tworzenie jednej z nich

Są cztery typy playlist, które mogą być wykorzystane przez w pracy z Autopilotem:
Ogólna rotacja
Playlisty typu General rotation grają utwory z waszego katalogu media kiedy żadne inne listy nie są uruchomione. Większość stacji spędza gros czasu na antenie grając piosenki z tego typu list.
Zaplanowany
Playlisty typu zaplanowane pozwalają na utworzenie konkretnego planu z datami i godzinami, w jakich puszczane będą utwory. Mogą być także powtarzane, np. co weekend czy w każdy czwartek czy wykorzystane jako wcześniej nagrana audycja.
Okresowa
Listy typu Interval zezwalają na dodawanie regularnych przerw co ileś minut bądź co ileś utworów. Listy te przydają się gdy powtarzamy jakieś treści, jak na przykład nazwę stacji czy reklamy.
natychmiastowe
Listy typu Immediate umożliwiają stworzenie kolejek piosenek, aby grać je natychmiast jedna za drugą. Przydają się one do puszczania utworów na żądanie.
BARDZO WAŻNE – Musicie mieć aktywną jedną listę typu Ogólna rotacja z przynajmniej jednym utworem, przez cały czas.
W przeciwnym razie nie będziecie w stanie uruchomić Autopilota. Jeśli wyskoczy wam błąd podczas odpalania Autopilota przeczytajcie go uważnie i sprawdź czy nie mówi o braku listy Ogólna rotacja i czy są na niej jakiekolwiek utwory.
Kolejność sortowania playlisty – To jest rozumie się samo przez się. Pozwala wybrać czy chcemy by utwory były losowe czy grane tak jak je ułożyliście.
Ogólne szczegóły rotacji playlisty

Po wybraniu Priorytet odtwarzania (priorytet, w znaczeniu statystycznym, ponownego grania) możecie ustalić jak często dana playlista będzie grana z pośród wszystkich list. W przypadku gdy macie ją tylko jedną spokojnie możecie zignorować ten punkt. Jak korzystać z tej własności dowiecie się także z poziomu panelu sterowania.

Godziny grania playlisty– listy typu ogólnej rotacji mogą być ograniczone do uruchamiania się o konkretnej porze dnia czy nocy. Można z tego skorzystać by przykładowo rano grać lżejsze utwory, a cięższe wieczorem. Jeśli nie wybierzemy okresu lista będzie grana cały dzień. Po ustawieniu wszystkich opcji zapiszcie je poprzez kliknięcie w przycisk Zapisz.
Kiedy powrócicie do przeglądania playlist musicie wyłączyć wszystkie puste listy. Jeśli autopilot podczas odtwarzania natrafi na taką listę zatrzyma się i nie ruszy dalej bez naszej ingerencji. By to zrobić wystarczy należy kliknąć z prawej strony przycisk "wyłączyć playliste"/"włącz playliste.
Przycisk ten jest drugim z trzech, gdzie pierwszym mamy "usun playlistę" . Jeśli nie wiecie, który jest który najedźcie na nie myszką i przytrzymajcie nad nim chwilę, pojawi się informacja.

 

 

 

 

 2 Krok

Tworzymy katalog przykładowy dla plikow muzycznych

autopilot>pliki>music>tworzymy folder np. muzyka poranna>

 

 doplikow

tworzenie folderu

 


3 krok

Wgrywamy pliki mp3 do katalogu muzycznego dla autopilota

Autopilot > Pliki > zaznaczacie folder „Muzyka poranna” > wgraj > wybierz pliki (wybieracie pliki muzyczne mp3 z waszego komputera) > zamknij

 

 do plikow

 

 wybieranie plikow

 

 

 

 4 krok

Dodajemy pliki muzyczna do playlisty dla autopilota

 

Autopilot > zarządzanie playlistami> opcje > przeglądaj według folderów> zaznacz katalog który stworzyłeś > przytrzymując lewy przycisk myszy przeciągnij  go do utworzonej playlisty „muzyka poranna”

 

 do zarzadzania playlistami

zmiana wyglady playlist

 

 dodawanie muzyki do playlist

 

 

 

 

 

5 krok

Włączamy serwer

serwer> uruchom

 uruchom serwer

 

 

6 krok

Synchronizujemy Panel.radiohost z scscript

 

zaloguj do (scscript) panelu prezentera

 

 zaloguj do scscript

 

 

 

 


Przy pierwszym logowaniu do scscript trzeba zsynchronizować konto z panelu radiohost do scscript.radiohost.pl, należy uzupełnić dane nazwę radia i hasło( hasło jest takie samo jak do logoania do panelu s0.radiohost.pl) i kliknąć Synchronizuj.

 

 

 synchronizuj

 

 

 

 

 7 krok

Tworzymy prezentera

 

 kokpit

Uzupełniamy dane i klikamy Dodaj

 prezenter

 

Po dodaniu prezentera musimy wcisnąć przycisk synchronizuj który się znajduje w prawym górnym rogu

 kokpit

 

 8 krok

niezbędne dane do nadawania na żywo

Przechodzimy do kokpitu, i klikamy w Shoutcast v1 lub shoutcast v2 zależnie od tego którego shoutcasta będziemy używać, wypełniamy dane do nadawania w programu którym będziemy nadawać na żywo.  Po poprawnym wpisaniu danych będziemy nadawać na żywo na swoim radiu internetowym.

 

 kokpit


Czy ten artykuł był pomocny?

mood_bad Nie lubić 1
mood Lubie 5
visibility Widoki: 5501
Powiązane artykuły: